آخرین مقالات

خانه » پروژه دانشجویی » هنر و گرافیک » دانلود پروژه تجزیه و تحلیل یک اثر هنری

دانلود پروژه تجزیه و تحلیل یک اثر هنری

مختصر توضیحات در مورد دانلود پروژه تجزیه و تحلیل یک اثر هنری

نکته قابل توحهی که در این اثر به چشم می‌خورد قرینگی و هماهنگی توازن قسمت‌های مختلف آن با هم است و نیز استفادة نقاش از پرسپکتیو است چشم انسان را به عمق اثر متمرکز می‌کند.
در نگاه اول چشم به عمق تصویر یعنی نیم دایره وسط و همچنین تصویر افلاطون و ارسطو که شخصیت‌های اصلی این اثربه حساب می‌آیند و بعد این نیم دایره‌ها چشم را به طرف بالا می‌کشاند و سپس به نیم دایرة بزرگ جلوی تصویر می‌رسد که مثلث‌های کنار آن دوباره چشم را به سمت پائین تصویر و بقیة شخصیت‌های موجود در اثر حرکت می‌دهد و به این ترتیب چشم در حال گردش است. از نظر رنگ و تیرگی – روشنی هم تقریبا تمامی قسمت‌ها با هم تعادل دارند. فقط نیمه بالای تصویر کمی روشن تر از پائین تصویر است.

در این تقسیم بندی می‌بینیم که خط ۲/۱ افقی دقیقاً از وسط بدن افراد گذشته، که از روی مفاصل دست آنها عبور کرده و ما همة سرها را در قسمت بالای تصویر مشاهده می‌کنیم. قسمت پائین بدنشان و پاها و همچنین تعدادی دیگر از افراد در پائین تصویر قرار دارد. خطوط پله‌ها و خط همچنین لبة زمینه موازی با این خط است.

این خط بین ارسطو و افلاطون می‌گذرد و آنها را از هم جدا می‌کند. این خط دقیقاً از وسط نقاشی عبور کرده و اثر را به دو قسمت کاملاً مساوی تقسیم می‌کند که شبیه به هم و دارای تقارن و توازن هستند. در این تقسیم بندی تمامی عنصرهائی که در نیمة راست قرار دارد در نیمة چپ هم وجود دارند. این خط از روی مفاصل دستان ارسطو و افلاطون عبور می‌کند که نشانه تأکید نقاش به این موضوع است.

برای دانلود این پروژه بر روی “خرید این فایل “ کلیک نمایید

خــریــد ایــــن فـــایــــل

مطالب شابه مطلب فوق