آخرین مقالات

خانه » پروژه دانشجویی » معماری » دانلود مقاله پیشنهاد معماری برای شهر سنندج

دانلود مقاله پیشنهاد معماری برای شهر سنندج

::
توضیحات بیشتر در مورد دانلود مقاله پیشنهاد معماری برای شهر سنندج :
پیشنهاد معماری برای شهر سنندج

در شهر سنندج طبق نتایج همدمای مؤثر ۷۷ درصد اوقات سال احساس سرما وجود دارد و حدود ۳ درصد شرایط گرم وجود دارد و حدود ۲۰ درصد آسایش حرارتی برقرار است . بنابراین اولویت معماری در شهر سنندج مقابله با سرمای هوا در طول سال مخصوصاً فصل پاییز و زمستان می باشد . در مرحله دوم باید تا حد امکان با گرمای طاقت فرسایی تابستان مقابله نمود. بجز پیشنهادات که در معیار ماهانی برای شهر سنندج شده است می توان پیشنهادات زیر را برای بیشتر کردن محدوده آسایش حرارتی بکار برد .
الف )‌در خصوص مقابله با سرما پیشنهادات زیر را می‌توان بکار برد :
پیشنهاد اول :
فضاهای داخلی ساختمان از همدیگر تفکیک شود و هر کدام به اندازه‌ مورد نیاز گرم شوند – مثلاً لزومی ندارد که به طور دائم اتاق خواب یا حمام و بعضی فضاهای غیر ضروری را گرم نگه داریم . همچنین می توانیم به وسیله نصب در ، در بین فضای داخلی منزل و راه پله‌ای که به بالا می رود از اتلاف گرما جلوگیری نمود.
پیشنهاد دوم :
استفاده از پنجره های که در سقف منازل تعبیه می شوند برای ورود به نور خورشید در فصل زمستان مفید هستند ولی شکل استفاده از این پنجره ها در فصل تابستان با عبور نور و انرژی خورشید به داخل منازل باعث گرم شدن فضای داخلی ساختمان می شوند. برای ا مقابله با گرمای ورودی از این پنجره ها در فصل تابستان باید از سایه بانها استفاده شود . البته تعبیه یک دریچه قابل باز و بسته شدن در این پنجره ها می تواند جهت ایجاد کوران در فضای ساختمان برای فصل گرم مؤثر باشد .
پیشنهاد سوم :
استفاده بهینه از وسایل گرمای زای داخل ساختمان می تواند اتلاف انرژی را به حداقل برساند برای نمونه می توان امتداد لوله را در فضای منزل طولانی تر کرد تا هوای گرم تر دیرتر به خارج منزل هدایت شود یا میتوان با گذاشتن یک مخزن آب کنار بخاری از گرمای مخزن آب استفاده کرد . در نهایت با درزگیری روزنها و استفاده از پنجره های دوجداره می توان اتلاف حرارت را به حداقل رساند .
پیشنهاد معماری برای شهر سنندج
پیشنهاد دوم :
پیشنهاد سوم :
نتیجه گیری نهایی درباره میزان آسایش اقلیمی
نتیجه گیری کلی درباره میزان سازگاری عناصر معماری قدیم و جدید با اقلیم شهر سنندج
معیار آسایش ماهانی برای شهر سنندج
رطوبت،‌بارندگی و باد:
نتایج تطبیق پلانهای تهیه شده عناصر اقلیمی معماری قدیم و جدید با پیشنهادات معماری ماهانی در سنندج

خــریــد ایــــن فـــایــــل

مطالب شابه مطلب فوق