آخرین مقالات

خانه » پروژه دانشجویی » کامپیوتر » دانلود پروژه بکارگیری واقعیت مجازی در آموزش

دانلود پروژه بکارگیری واقعیت مجازی در آموزش

چکیده

استفاده از محیط مجازی کاربرد های واقعی و توان واقعی بالقوه فوق العاده ای دارد به طوری که کاربران می توانند مدل شبیه زندگی را تجربه کنند یا در محیطی امن قدم بزنند و در عین حال بر روی آن محیط کنترل داشته باشند .

واقعیت مجازی،یک محیط سه بعدی شبیه سازی شده است که کاربر میتواند به گونه ای با آن ارتباط برقرار کند که گویی یک محیط فیزیکی است. کاربر،محیط را در صفحه های نمایشی می بیند که احتمالا بر روی یک جفت عینک های ویژه سوار شده است .

وسایل ورودی خاص ،همچون دستکش هایا لباسهای مجهز به سنسورهای حرکت یاب،عملیات کاربر را تشخیص می دهد.

در این پایان نامه بکار گیری واقعیت مجازی در آموزش مورد بررسی قرار گرفته که شامل به کارگیری واقعیت مجازی در آموزش سربازان و هم چنین به عنوان ابزار آموزشی برای خلبانان، رانندگان، معدنکاران و به کارگیری آن در تحصیل و کلاس مجازی و در آموزش پزشکی و گرافیک وانیمیشن کامپیوتری است .

بنا براین نتیجه می شود که واقعیت مجازی می تواند هزینه های بالای آموزش با استفاده از تجهیزات آموزشی که ناشی ازکمبود در تعدادوقیمت گران آنها می باشد راکاهش دهد و با خلق یک محیط واقعی برای آموزش، کارایی سیستم های آموزشی و روند

یادگیری را بهبود بخشد.

چکیده

فصل اول:تعریف واقعیت مجازی و کاربردها

۱ـ۱ـ تعریف واقعیت مجازی…………………

۱ـ۲ـ تاریخچه واقعیت مجازی……………….

۱_۳_۱_ واژگان…………………………

۱_۳_۲_خصوصیات VRشناور………………….

۱_۳_۳_محیط های مجازی مشترک………………..

۱_۳_۴_VRغیرشناور………………………

۱ـ۴ـ VRML…………………………….

1ـ۵ـ فن آوری های مربوط به VR…………….

1ـ۶ـ کاربردها………………………….

فصل دوم:انواع کارهای انجام شده در زمینه آموزش

۲ـ۱ـ شبیه سازی برای سربازان……………..

۲ـ۲ـ شبیه سازی برای خلبانان……………..

۲ـ۳ـ جسم ها و ذهن های مجازی(آموزش در پزشکی)..

۲ـ۴ـ VR در کلاس(شبیه سازی برای آموزش در کلاس)..

۲ـ۵ـ شبیه سازی برای آموزش دانشجویان_دانش آموزان_بیماران………………………..

۲ـ۶ـ تورهای مجازی………………………

۲ـ۷ـ ارزیابی VR آموزشی…………………

فصل سوم:ترجمه ی دو مقاله تخصصی در زمینه ی به کارگیری واقعیت مجازی در آموزش

۳ـ۱ـ سیستم آموزش شبیه سازی تجهیزات بر مبنای واقعیت مجازی…………………………..

۳ـ۲ـ تدوین یک سیستم آموزش طب سوزنی و استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی…………………..

پیشنهاد……………………………..

مراجع……………………………….

۳ـ۱ـ کنفرانس بین المللی ۲۰۰۸ در مورد کامپیوتر و مهندسی برق

سیستم آموزش شبیه سازی تجهیزات بر مبنای واقعیت مجازی

چکیده

روش ساخت سیستم آموزش شبیه سازی تجهیزات (ESTS) بر مینای واقعیت مجازی ارائه می شود. با این روش ، مدل تجهیزات مجزا توسط استودیوی GL و مدل تجهیزات یکپارچه توسط Multigen Creator ساخته می شود. این روش Petri Nets را برای مدل سازی قوانین عملکرد تجهیزات بکار می گیرد. تمام مدلها همگی با هم توسط Vega در مرحله پایانی شبیه سازی کار می کنند. طراحی و تکنولوژیهای کلیدی ESTS ارائه می شوند. نمونه اولیه نرم افزاری سیستم یکپارچه ویژه ارتباطات بر مبنای چهار چوب برنامه تدوین می شود. نمونه های شبیه سازی آن ، مهمترین ویژگی ها در ایجاد سیستم مشابه شبیه سازی در مقیاس بزرگ را نشان می دهد.

۱- مقدمه

سطح مدرن سازی تسلیحات و تجهیزات همراه با توسعه علم و تکنولوژی دستخوش پیشرفت مداوم بوده است. تجهیزات جدید ، استاندارد های بالاتری برای کارکنان آموزش در زمانی که عمل می کنند و به خدمت گرفته می شوند ، تعیین می کنند. بخاطر انواع گوناگون تجهیزات ، کمبود در تعداد ، قیمت گران ، غیر ممکن است کارکنان را مرتبا با تجهیزات واقعی آموزش دهیم.

اخیرا ، تحقیقات واقعیت مجازی (VR) به خاطر بیشترین سودآوری اقتصادی نظامی توسط ارتش افزایش یافته است. این می تواند مشکل بالا را با استفاده از VR از طریق آموزش شبیه سازی تجهیزات حل کند. بنابراین کارکنان می توانند در سطح بالا در مرحله شبیه سازی هنگامی که با تجهیزات سه بعدی کار می کنند ، آموزش ببینند. ESTS بر مبنای VR می تواند هزینه بالا را کاهش دهد و کارآیی را بهبود بخشد.

۲- طراحی سیستم

۱-۲- معماری

ESTS یک سیستم آموزش نمونه شبیه سازی تعاملی توزیعی حلقه ای است. تعاملات بین مدلهای نمونه عملکرد سیستم هر یک از الگوهای طراحی ، خط مشی شبیه سازی هستند. تجهیزات مختلف مجازی می توانند اطلاعات مبادله کنند و مطابق با نمایشگر شوند. ساختار سیستم در شکل ۱ نشان داده می شود.

خــریــد ایــــن فـــایــــل

مطالب شابه مطلب فوق