آخرین مقالات

خانه » پروژه دانشجویی » محیط زیست و بهداشت » دانلود پروژه مدیریت پسماندهای بهداشتی و درمانی

دانلود پروژه مدیریت پسماندهای بهداشتی و درمانی

مدیریت پسماندهای بهداشتی و درمانی

فهرست مطالب
«Helth Care Waste Management»
دیباچه……………………………..
تقسیم‌بندی و تعریف پسماندهای بهداشتی و درمانی
مدیریت ایمن پسماندهای بهداشتی و درمانی: شیوه نامه راهبردی
تقسیم‌بندی ده گانه پسماندهای بیمارستانی…
موافقنامه‌های بازل و استکهلم…………..
هشت مرحله در راستای مدیریت پسماند……..
مدیریت پسماندهای مراکز بهداشتی درمانی بزرگ
مشخصات امواج میکروویو (ریزموج) در ضد عفونی پسماندهای بیمارستانی
پلیمریزاسیون معکوس چیست؟
شرح دستگاه میکروویو شرکت (Agile Web) برای تصفیه پسماندهای بیمارستانی
نحوه مدیریت و قوانین پسماندهای طبقه‌بندی شده در ایالت نیویورک ایالات متحده

«دیباچه»

پسماندها از ابتدای خلقت بشری همواره همراه انسان بوده و هستند و با پیشرفت علوم و فنون و گسترش فناوری هم از نظر نرم افزاری و هم از نظر سخت افزاری اشیاء و وسایلی چه در حین تولید و چه پس از مصرف به نظر اضافه و زاید تلقی می‌شود که همواره ذهن انسانها را به خود مشغول کرده است. ابتدا مواد زاید و ضایعات به دلیل توان بالای پالایندگی طبیعت و مکانیسم‌های طبیعی و ساده بودن پسماندها بدلیل سادگی مواد و کالاهای مورد استفاده بسادگی و پس از گذشت مدت زمان مشخص و قابل قبول و در شرایط محیطی طبیعی مضمحل شده و خطری را برای به صورت کل و جزء در برنمی‌داشت.

به تدریج و با همه‌گیری و گسترش شهرنشینی به ویژه در قرون اخیر و تنوع محصولات مورد استفاده و پیچیدگی محصولات به ویژه پس از اکتشاف و استخراج نفت و فرآورده‌های آن و پتروشیمی مواد پلاستیکی به ویژه از تنوع بالایی برخوردار شده‌اند و غالباً برای بسته‌بندی با استفاده در ساختار محصولات مختلف بکار برده می‌شوند.

در راستای تقسیم کار و بوجود آمدن نهاد بلدیه و سپس شهرداری در ایران وظیفه تمیز نمودن معابر و جمع‌آوری ضایعات و پسماندهای شهروندان بر عهده این نهاد قرار داده شده است.

شهرداری تهران نیز از ابتدای تشکیل و قبل از آن بلدیه وظیفه جمع‌آوری زباله‌ها را از سطح شد تهران از ابتدای انتخاب آن به عنوان پایتخت قاجاری و تا به امروزه با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده است که بعضی از آنها پیوسته با مدیریت شهری همراه بوده است و به نظر می‌رسد که حل آن نیازمند برنامه‌ریزی اساسی و پیگیری مستمر و فرهنگ‌سازی و آموزش مستمر و مدیریت واحد می‌باشد که یکی از آن‌ها موضوع پسماندهای این کلان شهر یا کشور شهر می‌باشد.

خــریــد ایــــن فـــایــــل

مطالب شابه مطلب فوق