آخرین مقالات

خانه » کارآفرینی » دانلود پروژه کارآفرینی کارخانه ماکارونی شیروان

دانلود پروژه کارآفرینی کارخانه ماکارونی شیروان

مقدمه:

با رشد علم و همچنین به وجود امدن ذائقه هاوسلیقه ای گوناگون وبا متعدد شدن نیاز آدمی مواد غذایی خام طبیعی جواب گوی نیاز بشری نشد و از آنجا بشربا اجرای روشهاوشیوه های متعدد توانسته است نیاز های غذایی خود را بر اورده ساخت.

انسان برای تبدیل وساخت این گونه مواد غذایی خام نیاز به دستگاه ها وتجهیزات دارد.ماکارونی نیز محصولی است که مواد اولیه آن آرد و آب است که توسط دستگاه ها با همدیگر مخلوط شده اند تبدیل ماکارونی می شود .

اکنون ما می خواهیم وظیفه فنی یک کارخانه غذایی که عبارتست از تبدیل مواد خام فساد پذیر حاصل از مزارع باغات و غیره به یک فراوردههای غذایی پایدار ، بعنوان مثال تبدیل یک ماده خام غیرخوراکی (آرد )به یک فراورده خوراکی (ماکارونی ) تبدیل کرد .

نقش اقتصادی یک کارخانه مواد غذایی ، عبارتست از افزودن ارزش محصولات خام (یا به عبارتی تولید محصولی با ارزش افزوده بالا ).

دادن سود به سرمایه گذاران ، اشتغال زایی جهت مدیران ، گارگران و مزرعه داران ، فراهم نمودن زمینه فعالیت برای تولید کنندگان وسازندگان ترکیبات مصرفی ، مواد بسته بندی و ماشین الات .

بازار مصرف ملاحضات اقتصادی ، نیروی انسانی مورد نیاز ، مبنای طراحی کارخانه شرح فرایند و جدولهایی که حاوی اطلاعاتی در رابطه با هزینه کلی کارخانه (سرمایه گذاری اولیه مورد نیاز )هزینه ماشین آلات ، مووارد جانبی وهزینه جانبی می باشند .

اکنون می خواهیم اطلاعاتی درباره کارخانه ماکارونی ۱۱۴ شیروان شرح دهیم

موقعیت جغرافیایی این کارخانه واقع در کیلومتر۶ جاده شیروان، قوچان است .

جواز های کسب این کارخانه شامل ۱٫پروانه ساخت ۲٫ پروانه بهره برداری و پروانه تولید ۴٫ پروانه مسئول فنی است .

بدون پروانه مسئول فنی هیچ کاری برای این کارخانه نمی شود انجام دهیم زیرا این پروانه در گرو پروانه های مسئول کنترل کیفیت یا مسئول فنی اداره نظارت است .

شماره ثبت این کارخانه ۱۸۵ است وتاریخ تاسیس این کارخانه شامل دو مرحله است ۱٫ در تاریخ ۱۳۷۴ عملیات کلنگزنی انجام شد در سال ۶/۶/۱۳۷۹ به بهره برداری رسید و در سال ۱۳۸۰ موفق به دریافت مهر استاندارد ملی شد که با رعایت استاندارد ۲۱۳ ، ۲۳۹۳ از علامت استاندارد ایران برای فرآورده های ماکارونی رشته ای با نام تجاری ۱۱۴ استفاده می کند .

ظرفیت اسمی و ظرفیت عملی این کارخانه ۵ تن در روز ۱۲۵ در ماه و ۱۵۰۰ تن درسال است .

نیرو های انسانی که در این کارخانه مشغول به کار هستند شامل ۲۶ نفرند که این ۲۶ نفر در قسمت های مختلف کارخانه مشغول به کار هستند

۱٫ ۷ نفر در قسمت تولیدکارخانه مشغول به کارند

۲٫ ۴نفر در قسمت بسته بندی کارخانه مشغول به کارند

۳٫ ۵نفر در قسمت برش کارخانه مشغول به کارند

۴٫ ۱ نفر مسئول تاریخ زدن است

۵٫ ۴ نفر مسئول کارهای جانبی وحمل واگن ها هستند

۶٫ ۴ نفر مسئول نگهداری و پخش هستند

۷٫ ۱ نفر هم که مسئول کنترل کیفیت به عنوان مهندس شیمی صنایع غذایی در کار خانه مشغول به کار است و۲۵ نفر دیگر نیروی ماهر در کار هستند

همه این کارکنان طبق قانون کار حقوق دریافت میکنند که کل حقوق دریافتی این ۲۵ نفر ۴۰۰۰۰۰۰۰ ریال است .

سرمایه:

سرمایه اولیه این شرکت ۶۰۰۰۰۰۰۰ ریال بود .

در حال حاضر کل سرمایه این شرکت ۴۵۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال است که این سرمایه شامل ۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال سرمایه ثابت و ۱۵۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال سرمایه متغییر است

تاسیسات :

این کارخانه شامل تاسیسات حرارتی است در اینجا تاسیسات سرمایش بدرد نمی خورد و هر چه که وجود دارد تاسیسات گرمایش است که نحوه گرمایش به شرح ذیر است:

گرمایش در داخل موتور خانه انجام میشود . دیگ ها که در زیر آنها شعله روشن است آب را گرم می کند چرخه دیگ آبی را که گرم میشود را توسط پمپهایی دور کارخانه و داخل خود گرم خانه می چرخاند و نیز آب دور دستگاههای سه سیلندر وچهار سیلندر می چرخاند که گرمایش از این طریق گرفته میشود . فن ها کار می کنند و گرمای تولید شده را به جریان در می آورند . پس ابتدا آب داخل دیگها گرم می شود و این آب گرم که داخل دیگها است توسط پمپهایی دور خود گرمخانه می چرخاند گرمای آن را خود گرمخانه ها می گیرند و باز آبی که نسبتا سرد شده میریزد داخل خود دیگها که این چرخه پیوسته ادامه دارد . درزیر لوله هایی که گرما را در داخل قسمت تولید انتقال میدهند را مشاهده می کنید.

خــریــد ایــــن فـــایــــل

مطالب شابه مطلب فوق