آخرین مقالات

خانه » کارآموزی » دانلود گزارش کارآموزی زراعت و اصلاح نباتات در ایستگاه تحقیقات عراقی محله

دانلود گزارش کارآموزی زراعت و اصلاح نباتات در ایستگاه تحقیقات عراقی محله

مقدمه:

تاریخ شروع کارآموزی دوره کارآموزی اینجانب در مورخه ۱۷/۷/۸۴ آغاز شد. قرار بر این شد که طی یک دوره ۴۵ روزه به مدت ۳۵ روز در ایستگاه تحقیقات عراقی محله و مدت ۱۰ روز در مرکز تحقیقات و بخش تهیه و اصلاح بذر  و نهال مشغول بکارآموزی شدم.

ایستگاه تحقیقات کشاورزی عراقی محله گرگان:

در بدو ورود به ایستگاه تحقیقات عراقی محله به تابلویی برمی‌خوریم که مشخصات ایستگاه به اختصار و به شرح زیر درج گردیده است:

  • ·        ایستگاه تحقیقات کشاورزی عراقی محله
  • ·        تاسیس ۱۳۳۷
  • ·        مساحت ۳۷ هکتار
  • ·        ارتفاع از سطح دریا ۵/۵ متر
  • ·        میزان بارندگی ۴۵۰-۴۰۰ میلی‌متر

پروژه‌هایی که در ایستگاه بر روی آنها کار می‌شود، عبارتند از:

دانه‌های روغنی؛

ذرت؛

گیاهان علوفه‌ای؛

غلات؛

حبوبات؛

سبزی و صیفی.

اما در تحقیقات جدید که توسط مهندس کشت کار انجام گرفته، مساحت کل ایستگاه، ۴۵ هکتار بود و ایشان نقشه کلی ایستگاه را کشیده و تمام تقسیمات موجود در ایستگاه را به صورت نقشه نشان داده‌اند.

سویا

تاریخچه

این گیاه در اصول بومی آسیا و استرالیا می‌باشد و گیاهی است مهم که بیش از نیمی از روغن دنیا و بیش از ۷۰% تجارت کنجاله دنیا را به خود اختصاص داده است. امریکا بزرگترین تولید کننده سویا، ۶۳% تولید جهانی را به خود اختصاص داده است. سهم ایران، حدود ۰۰۱/۰%، یعنی حدود  ۲۰۰ هزار تن می‌باشد و بیشتر به منظور تهیه روغن کشت می‌شود که ۹۰% آن نیز در شرق مازندران و استان گلستان کشت می‌شود. این در حالی است که در دنیا بخصوص در کشورهای توسعه یافته، از این گیاه فرآورده‌های فراوانی از قبیل شیر، لبنیات، ماست، کره و بستنی بدست می‌آورند و مصرف سبزی خوردنی نیز دارد.

تاریخ دقیقی در مورد کاشت این گیاه در ایران در دسترس نیست، ولی از قدیم‌الایام در گیلان نوعی سویا موسوم به پشم باقلا یا خرس باقلا کشت می‌شده، ولی در سال ۱۳۴۱ گروه صنعتی بهشهر با وارد کردن تعدادی بذر از آرژانتین، اقدام به کشت آن نموده است.

گیاه‌شناسی

نام علمی سویا Glysin max، دیپلوئید و مقدار کروموزم آن ۴۰ است. گیاهی است یکساله، ارتفاع بوته ۱۸۰-۷۵ سانتیمتر، عمق ریشه آن تا حدود ۱۶۰-۱۵۰ سانتیمتر و ریشه‌های فرعی آن در حدود ۶۰-۳۰ سانتیمتر در خاک متفرقند. سه نوعه ریشه دارند: نابجا، اصلی و فرعی که برخی مواقع بر روی آنها برجستگی‌هایی دیده می‌شود که محل زندگی باکتری‌های میله‌ای به نام ریزوبیوم ژاپونیکم است که در صورت نیتروبودن خاک بعد از ۴۲-۳۰ روز از کاشت ظاهر می‌شوند.

۳ نوع برگ در سویا دیده می‌شود:

۱٫ برگ‌های لپه‌ای ۲٫ برگ‌های ساده و ۳٫ برگ‌های ۳ برگ‌چه‌ای

زیر و روی برگ و همچنین سطح ساقه و غلات سویا پوشید از کرک‌هایی به رنگ طلایی یا نقره‌ای بسته به رقم می‌باشد.

کاشت:

در گلستان ارقام ویلیامز به عنوان زودرس، هیل و سحر به عنوان میان‌رس و گرگان ۳ به عنوان دیررس کشت می‌شوند.

آماده‌سازی زمین:

معمولاً کشت سویا به دو صورت بهاره و تابستانه صورت می‌گیرد.

در کش بهاره، زمین را در زمستان یک شخم عمیق زده و در بهار نیز یک شخم به عمق ۲۰ سانتیمتر برخلاف شخم قبلی می‌زنیم. پس از تسطیح آبیاری انجام گرفته و عملیات کشت به صورت ردیفی و حتماً‌ به شیوه هیرم‌کاری صورت می‌گیرد، زیرا هم به کمبود آن و هم به زیادی آن حساس است.

عمق کاشت بذر، ۵-۳ سانتیمتر بسته به بافت خاک می‌باشد.

فاصله ردیف‌های کاشت در ارقام بهاره، ۶۵-۴۵ سانتمیتر و ارقام تابستانه، ۴۰-۲۵ سانتیمتر می‌باشد.

خاک مطلوب آن رسی ـ شنی با بافت متوسط و اسیدیته ۷-۶، به شوری حساس می‌باشد و در Ecهای بالاتر از ۴ میلی‌موس گل‌ها عقیم می‌شوند.

تاریخ کاشت در کشت بهاره بایستی در اولین فرصتی که پیش آمد، یعنی بعد از رفع سرمای زمستانه اقدام به کشت نمود. در کشت‌های تابستانه به علت حساسیت این گیاه به طول روز نبایستی تاریخ کاشت آن عقب بیافتد.

خــریــد ایــــن فـــایــــل

مطالب شابه مطلب فوق