آخرین مقالات

خانه » کارآموزی » دانلود گزارش کارآموزی شرکت رنگین پروفیل کویر

دانلود گزارش کارآموزی شرکت رنگین پروفیل کویر

فهرست مطالب

 فصل اول : معرفی پنجره

- پنجره چیست ؟

- آلومینیوم چست؟

- آلومینیوم در دنیا

شکوفایی صنعت آلومینیوم در خاورمیانه

احداث بزرگترین کارخانه آلومینیوم جهان

- درب و پنجره های آلومینیومی

فصل دوم : معرفی شرکت رنگین پروفیل کویر

- تاریخچه

مساحت کارخانه در شاهرود و وضعیت ساختمانی دفتر مرکزی در تهران

- تجهیزات و دستگاه

- انواع محصولات تولیدی

- پروژه های انجام شده

پروژه های دولتی

بیمارستانها

مسکونی

- سیستم درب و پنجره های گرمابند (Thermal break)

- برنامه های طرح توسعه

فصل سوم : تحلیل رقابتی صنعت درب و پنجره سازی آلومینیوم

- کالاهای جایگزین در صنعت درب و پنجره سازی آلومینیوم

چوب

PVS

معایب پنجره های PVS ,UPVC

آهن

تهدید رقبای جدید

فصل چهارم : استراتژی بازاریابی

- اهداف  اصلی

- سهم تولید کنندگان داخلی

- سنجش عمر محصول در شرکت رنگین پروفیل کویر

- نگاه آماری به فعالیت سه ساله اخیرشرکت رنگین پروفیل کویر در داخل کشور

فصل اول

معرفی پنجره

 پنجره چیست ؟

گذشته پنجره به تاریخ زندگی غار نشینی بشر بازمی گردد . ریشه وا‍‍‍‍‍‍‍‍‍ژه” window “(پنجره) کلمه قدیمی vindauga”  است که درزبان نروژی به معنی  ” چشم باد ” است. امروزه در جهان سالانه حدود ۵۰۰ میلیون پنجره ساخته می شود.

پنجره از قسمتهای مهم و اساسی ساختمان می باشد زیرا بوسیله این قسمت از ساختمان است که ارتباط ساکنین یک واحد مسکونی با خارج فراهم شده و نور و هوای واحد مسکونی تامین میگردد.

در موقع انتخاب مصالح و یا فرم پنجره باید دقت کافی به عمل آید تا علاوه بر زیبایی، نور وهوای کافی به واحد مسکونی برساند.

 آلومینیوم چیست ؟

عنصر آلومینیوم با داشتن ۸%  از پوسته زمین یکی از عناصر فراوان موجود در طبیعت است . مهمترین ویژگی های آن عبارتند از مقاومت بالا در برابر خوردگی ، هدایت الکتریکی و حرارتی بالا و قابلیت عالی کار پذیری و نسبت پایین وزن به حجم .

امروزه آلیاژهای آلومینیوم در صنایع ساختمانی حمل و نقل و هوا فضا خودرو سازی لوازم خانگی ارتباطات چاپ و نشر الکتریسیته راه آهن صنایع مواد غذایی صنایع نظامی و حتی چوب اسکی استفاده می گردد . آلو مینیوم در سال ۱۷۲۷ یعنی حدود ۲۷۰ سال قبل کشف شد اما تا سال ۱۸۸۶ که روش تولید صنعتی آن و ۱۸۹۲ که روش تولید آن از آلومینا(اکسید آلومینیوم )کشف گردید فلزی ناشناخته بود و به علت بالا بودن هزینه تولیدآن جزو گرانبهاترین فلزات محسوب می شد حتی بهای آن از طلا نیز بیشتر بود وفقط خانواده های سلطنتی امکان استفاده از آن را داشتند در قرن نوزدهم فردریک هفتم پادشاه دانمارک دستور داده بود که کلاه نظامی اش را ازآلومینیوم بسازند و ناپلئون سوم فرمان داد ه بود از میهمانان مخصوص در ظروف آلومینیومی و از میهمانان کم اهمیت تر در ظروف طلا پذیرا یی کنند در جنگ اول جهانی دانشمندان به مزا یای آلومینیوم پی بردند اما کار برد های آن در خلال جنگ دوم جهانی شناخته شد بنابراین ۵۰ سال است که آلومینیوم کار برد صنعتی پیدا کرده است .

با توجه به اینکه فلز مس بیش از ۶۰۰۰ سال است که در صنعت کار برد دارد و آهن ۴۰۰۰ سال امروزه تولید جهانی آلومینیوم با۳۲ میلیون تن در سال بعد از آهن مهمترین فلزی است که مورد استفاده قرار میگیرد و دور نمایی عالی در جهت مصرف آن وجود دارد .

 آلومینیوم در دنیا :

تولید جهانی آلومینیوم در سال ۲۰۰۵ نسبت به ۲۰۰۴ حدود ۵/۳‌درصد رشد کرده و به رقم ۴/۲۳‌میلیون تن رسید‌، که در این میان قاره آسیا با ۸۰۰‌ هزار تن افزایش، رتبه نخست را داراست. پیش‌بینی می‌شود در سال‌جاری (۲۰۰۶) بیش از یک‌میلیون تن به تولید آلومینیوم اولیه (Primery Aluminium) اضافه شود‌، اما امسال عرضه نسبت به تقاضای جهانی ۳۰۰‌هزارتن کمتر خواهد بود

شکوفایی صنعت آلومینیوم در خاورمیانه

آلومینیوم سومین عنصر وافر در پوسته زمین است و از نظر اندازه، ۷/۳ درصد از مجموع عنصرهای زمین را تشکیل می‌دهد. صنعت آلومینیوم سهم زیادی در اقتصاد جهانی و بیش از ۳۰ اقتصاد مجزا دارد و کمک زیادی به آن می‌کند. طبق ارزیابی‌های انجام شده بیش از یک میلیون نفر در سرتاسر دنیا در صنعت آلومینیوم مشغول به کارند .ذوب آلومینیوم سرمایه‌بر است و تکنولوژی این صنعت به‌طور نسبی در تسلط چند کمپانی محدود و محصور شده است. در سال‌های اخیر چین به‌عنوان رهبر اصلی بازار، هدایت آن را در دست گرفته است و روسیه نیز در نقش یک عضو قدرکه پیشرفت زیادی در این صنعت داشته خود را مطرح کرده است. منطقه GCC(سازمان همکاری کشورهای خلیج‌ فارس)نیز به‌علت دسترسی به منابع ارزان انرژی که ۲۵ درصد از هزینه بها را تشکیل می‌دهد به‌عنوان مرکزی مهم در صنعت آلومینیوم تبدیل شده است
به گزارش خبرگزاری عرب‌نیوز، مصرف آلومینیوم در طول چند دهه گذشته از متوسط رشد خوبی بهره‌مند بوده است، که این موضوع به‌طور نسبی به علت رشد کلی اقتصاد تا حدی مربوط به جانشینی آلومینیوم به جای سایر مواد مربوط بوده است. مجموع مصرف آلومینیوم، چه تولیدی و چه بازیافتی، مقداری بیش از توسعه صنایع دیگر رشد داشته است. هر دو بخش تولید و مصرف آلومینیوم در چین با گامهای سریع افزایش یافته است و در سال ۲۰۰۶، ۱۸ درصد نسبت به سال ۲۰۰۵ بیشتر بوده است. در سال ۲۰۰۶، کشور چین ۲۵ درصد از مصرف آلومینیوم تولیدی (غیربازیافتی) جهان را به خود اختصاص داد که این میزان ۵۵ درصد از مجموع افزایش در مصرف آلومینیوم دنیا را تشکیل می‌داد .

 

خــریــد ایــــن فـــایــــل

مطالب شابه مطلب فوق