آخرین مقالات

خانه » کارآموزی » دانلود گزارش کارآموزی طراحی و بهبود سیستم کنترل کیفیت – شرکت پلاستیران

دانلود گزارش کارآموزی طراحی و بهبود سیستم کنترل کیفیت – شرکت پلاستیران

فهرست مطالب

عنوان

صفحه

فصل اول:

شناختی مختصر در مورد کنترل کیفیت آماری

فصل دوم:

معرفی شرکت انتخاب شده

فصل سوم:

معرفی تفضیلی محصولات

فصل چهارم

استاندارد محصولات انتخاب شده

فصل پنجم

طرح کنترل کیفیت آماری محصولات کارخانه

فصل ششم

نمودار درصد ضایعات باک پژو

بخش اول: نتایج حاصل از بررسی نمودارهای فوق

بخش دوم: محاسبات مربوط به نمودارهای کنترل P و P تثبیت شده و خطای نوع II

بخش سوم: منحنی مشخصة عملکرد نمودار کنترل P

بخش چهارم: محاسبات و نمودارها

فهرست منابع و مآخذ

چکیده

امروزه کیفیت به عنوان عامل اصلی در تصمیم‌گیری مشتریان در مرحلة ارزیابی محصول و یا خدمات به کار می‌رود. بدون شک همه بر این باوریم که محصول کیفیت و حضور در صحنة رقابت داخلی و جهانی با شعار دادن تحقق نمی‌یابد بلکه دستیابی به این امر مهم فقط با شناخت و استفاده از روشهای علمی مربوطه امکان‌پذیر است. از مجموعه روشهای علمی مورد استفاده در علم کیفیت، روشهای آماری اهمیت خاص را دارا بوده و برای به کار بردن روشهای آماری استفاده از رایانه امری بدیهی است. آمار و در پی آن کنترل کیفیت، علومی هستند که براساس داده‌های جمع‌آوری شده تخمین می زنند و به تصمیم‌گیری کمک می‌کنند بنابراین کار با حجم داده‌های فراوان در راستای تجزیه و تحلیل و نیل به هدف امری اجتناب‌ناپذیر است.

SPC نیز یکی از تکنیک‌هایی می‌باشد که با استفاده از روشهای آماری و در صورت اجرای صحیح، بهبود چشمگیر کیفیت و کاهش قابل توجهی را در هزینه تمام شده کالا به ارمغان می‌آورد. در پروژه حاضر سعی شده است با استفاده از نمودارهای تجزیه و تحلیل به سئوالات زیر پاسخ داده شود:

  1. مواد اولیه با چه مجوزی وارد می‌شوند؟
  2. اقلام نیم ساخته با چه مجوزی وارد مرحلة بعدی می‌شوند؟
  3. قطعات تمام شده با چه مجوزی جهت خریدار ارسال می‌شوند؟

مقدمه

اصولاً یکی از مشکلات عمده‌ای که در کشورهای در حال توسعه با آن مواجه می‌گردند. عدم وجود بازار رقابتی سالم و مناسب است. در اینگونه کشورها فرآورده‌های تولید شده به علت عدم اشباع بازار با مانع و مشکل خاص مواجه نگردیده و غالباً با هر کیفیتی که تولید می‌شوند به فروش می‌رسند همانطور که استاد صاحبنظران در زمینة کیفیت دکتر جوران، عنوان می‌کند در زمان کمبود اولین چیزی که قربانی می‌شود کیفیت است و این اصل در کشورهایی که فاقد بازار رقابتی سالم هستند براحتی ملموس می‌باشد. خوشبختانه در سالهای اخیر به دلایل مختلف نظیر بروز مشکلات اقتصادی و درک این واقعیت از طرف سازمانها که بهبود کیفیت می‌تواند کاهش هزینه‌ها و نه افزایش آن را به همراه داشته باشد سبب گردیده که به مقولة کیفیت اهمیت داده شود توجه و اهمیت به مقولة کیفیت در قالب ارائه سیستم‌های مدیریت کیفیت براساس استانداردهای بین المللی ISO 9000 در حال ظهور می‌باشد. گرچه هدف اصلی اغلب سازمانهایی که اینگونه گواهینامه‌ها را اخذ می‌کنند کسب درآمد ارزی است ولی امیدوار هستیم که در آینده‌ای نه چندان دور اینگونه فعالیتها باعث ارتقای سطح کیفیت فرآورده‌های داخلی، ایجاد محیط رقابتی سالم، کاهش قیمتها و احترام به خواست‌های مشتریان داخل کشور گردد.

خــریــد ایــــن فـــایــــل

مطالب شابه مطلب فوق