آخرین مقالات

خانه » کارآموزی » دانلود گزارش کاراموزی شرکت مخابرات استان مرکزی

دانلود گزارش کاراموزی شرکت مخابرات استان مرکزی

۱ـ اهمیت و نقش ارتباطات و مخابرات در جامعه……………….۱

۲ـ تاریخچه ی مخابرات…………………………………………..۲

۳ـ تأسیس شرکت مخابرات استان مرکزی ………………………۲

۴ـ تشکیلات کلی شرکت مخابرات………………………………..۳

ـ معاونت توسعه و مهندسی………………………………………………..۳

ـ مدیریت مخابرات مرکز استان…………………………………………….۳

ـ مدیریت اداری و تدارکاتی……………………………………………….۳

ـ معاونت نگهداری و بهره برداری………………………………………….۳

ـ مدیریت مالی و اقتصادی………………………………………………..۳

ـ واحد بازرسی و رسیدگی به شکایات ( تلفن ۲۲۴۴۴۴۱ )…………………………۴

ـ واحد روابط عمومی……………………………………………………۴

۵ـ نمودار سازمانی شرکت مخابرات استان مرکزی……………۵

۶ـ خدمات قابل ارائه در مراکز تلفن……………………………..۶

۷ـ سیم کشی………………………………………………………..۶

ـ سیم کشی خارجی………………………………………………………۶

ـ سیم کشی داخلی……………………………………………………….۶

۸ـ تلفن همگانی…………………………………………………….۷

۹ـ سرویسهای ویژه تلفنی………………………………………….۸

۱۰ـ عوامل قطع تلفن توسط مخابرات…………………………….۸

۱۱ـ مرکز اطلاعات ۱۱۸…………………………………………۸

۱۲ـ دبیت کارت(DEBIT CAR)  …………………………….۹

۱۳ـ خدمات اینترنت……………………………………………….۹

۱۴ـ تلفن گویای ۱۳۵……………………………………………۱۰

۱۵ـ جایگاه اینترنت www.tciarak.ir ……………………….10

16ـ شبکه چیست؟………………………………………………..۱۱

ـ فوائد شبکه سازی………………………………………………..۱۱

ـ شبکه کامپیوتر در مخابرات…………………………………………۱۴

۱۷- کارت گرافیک……………………………………………۱۵

۱۸ـ کارتهای صدا(Sound Cards)  ……………………..۱۷

۱۹ـ کارتهای مودم……………………………………………۱۸

۲۰ـ چاپگرها(Printer)  …………………………………….۲۱

۲۱ـ اسکنرها(Scaner)  …………………………………….۲۲

۲۲ـ انواع فن………………………………………………….۲۳

۲۳ـ صفحه کلید……………………………………………….۲۳

۲۴ـ ماوس…………………………………………………….۲۴

۲۵ـ مونیتورها(Monitors) ………………………………..25

26ـ پارتیشن بندی هارد دیسک نو…………………………….۲۷

۲۷ـ ویژوال بیسیک…………………………………………….۲۹

۲۸ـ پروژه مربوط به ویژوال بیسیک…………………………۲۹

۱ـ اهمیت و نقش ارتباطات و مخابرات در جامعه

واکنش هر موجود زنده در برابر محیط و اجتماع خود بر اساس یک سلسله اطلاعات صورت می گیرد و این اطلاعات فراهم نمی گردد جز با برقراری ارتباط با محیط و همنوع خویش . بدین ترتیب هرچه امکانات ارتباطی وسیع تر و پیشرفته تر باشد دستیابی به منابع اطلاعاتی افزونتر خواهد بود و به تبع داشتن اطلاعات غنی ، فرد یا جامعه را دارای پویایی و تحرک سریعتر و معقول تری می نماید .

دستیابی به اطلاعات صحیح ، مطمئن و سریع در اتخاذ تصمیم گیری ها از اعتبار بالایی برخوردار است که در نتیجه ، ارتباط سالمی را طالب است . غالباً برقراری ارتباط و کسب اطلاعات خارج از قلمرو مشاهده مستقیم و تماس شخصی نیاز به امکانات ویژه ای دارد . از میان طیف وسیع امکانات ارتباطی می توان از مخابرات به مفهوم متعارف در جامعه کنونی نام برد .

صور ابتدائی ارسال خبر ، افروختن آتش و ایجاد دود برفراز کوهها ، نواختن طبل و قاصدان پیاده یا سواره بوده است . اما از سال ۱۸۴۰ که الفبای مورسی تلگراف مورد استفاده قرار گرفت پیشرفت تکنولوژی مخابرات سرعت زاید الوصفی داشته است بطوریکه امروزه مخابرات بعنوان سریعترین روش شناخته شده انتقال اطلاعات مهم و بنا بر تعبیری متضمن غنای فکری جوامع سیاسی و تسریع کننده آهنگ پیشرفت در عرصه های گوناگون اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی نقش ارزشمند و والائی را نصیب خود ساخته ، بنحویکه توسعه و گسترش تکنولوژی مخابرات از جمله عوامل مهم پیشرفت و ترقی آنها قلمداد می گردد . بعبارت دیگر تا کشوری به تکنولوژی پیشرفته مخابراتی و سیستمهای نوین این صنعت قرن ، دست نیابد و تجهیز نگردد به مفهوم واقعی و حقیقی به توسعه و ترقی دست نخواهد یافت و به راهیابی در قافله پرشتاب کشورهای مترقی نائل نخواهد شد .

جدا از مطلب بالا و در واقع مهمتر از این مسائل ، رسالت ارزشمندی است که در جوامع بشری بر دوش مخابرات قرار گرفته و الحق مخابرات هم بخوبی از عهده آن برآمده است و آن بیدار ساختن و آگاهی دادن به ملتهای ستمدیده و عقب نگه داشته شده در راه مبارزه و مقابله با قدرتهای زورگو و استکباری جهانی برای بدست آوردن آمال آزادیخواهی و اعمال قدرتهای مردمی خویش است که تجلی بارز و زنده آن در جمهوری اسلامی طلیعه پیروزی انقلاب اسلامی ایران ظاهر گردیده است .

بنابر علل بالا و بسیاری از دلائل دیگر امروزه ملتها بسیج شده اند تا در زمینه تولید و استفاده از تکنیکهای پیشرفته مخابراتی ، طرحهای گسترده و نوینی را اجرا نمایند و در این راستا شرکت مخابرات استان مرکزی با توجه به موقعیت حساس استان به لحاظ داشتن مجمتمع ها و مراکز عظیم صنعتی و تجاری در جهت تسهیل و تحقق موارد فوق و توسعه مخابرات ، نقش مهم و بسزایی را ایفاء نموده است .

 

۲ـ تاریخچه ی مخابرات اراک

تلفن شهری اراک در سال ۱۳۰۴ در اتاق کوچکی در طبقه فوقانی ساختمانی واقع در دروازه حاج علینقی با هشت شماره تلفن مغناطیسی تاسیس گردید . بعد از مدتی اداره به خیابان امیرکبیر انتقال داده شد و در سال ۱۳۰۶ با داشتن ۱۲۵ شماره تلفن مغناطیسی به طبقه ی فوقانی ساختمان واقع در خیابان خوانساریها تغییر مکان نمود و پی در پی به شماره های تلفن مغناطیسی افزوده شده تا این که در سال ۱۳۴۰ جمعاً دارای ۹۲۵ شماره تلفن مغناطیسی گردید و در سال ۱۳۴۱ با نصب دوهزار شماره جدید به خودکار مبدل گردید و در سال ۱۳۵۱ چهار هزار شماره به دو هزار شماره قبلی اضافه شد. در سال ۱۳۵۴ سه هزار شماره جدید در مرکز شهر صنعتی اراک تاسیس گردید . پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی جهش بی سابقه شبکه های مخابراتی آغاز شد بطوریکه در حال حاضر شهر اراک با پنج مرکز پرظرفیت دارای یکصد هزار شماره تلفن مشغول بکارمی باشد. و این درحالی است که تعداد شماره منصوب استان نیز تا این تاریخ(تیرماه ۱۳۸۲ ) ۲۷۷۲۲۱ شماره می باشد .

۳ـ تأسیس شرکت مخابرات استان مرکزی

در سال ۱۳۷۴ با توجه به فعالیتهای مخابراتی و توسعه روز افزون صنعت مخابرات در پهنه کشور جمهوری اسلامی ایران و پیروی از سیاست تمرکز زدایی، در اجرای ماده ۷ قانون تاسیس شرکت مخابرات ایران ، تشکیل شرکتهای مخابرات استانی پیشنهاد شد و در تاریخ ۱/۱۱/۱۳۷۴ با تصویب اساسنامه شرکتهای استانی در کمیسیون مشترک امور اداری و استخدامی و امور پست و تلگراف و تلفن و نیرو در مجلس شورای اسلامی این هدف محقق و در تاریخ ۱/۱۱/۱۳۷۴ توسط مقام ریاست جمهوری وقت جهت اجراء ابلاغ شد.

در این راستا درتاریخ ۱/۱/۱۳۷۵ شرکت سهامی مخابرات استان مرکزی، با مرکزیت اراک و ادارات مخابرات شهرستانهای ساوه ، خمین، دلیجان، محلات، تفرش، آشتیان و شازند تاسیس گردید. این شرکت دارای شخصیت حقوقی و استقلال مالی است و وابسته به شرکت مخابرات ایران است ومدت شرکت از تاریخ تاسیس نامحدود است.

هیات مدیره شرکت از یک نفر رئیس که سمت مدیر عامل را نیز خواهد داشت و دو عضو اصلی و یک عضو علی البدل تشکیل می شود. اعضاء و رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت توسط رئیس مجمع ( وزیر پست و تلگراف و تلفن) برای مدت دو سال منصوب می شوند و تا اعضاء و رئیس هیات مدیره و مدیر عامل جدید انتخاب نشده اند در سمت خود باقی هستند و انتخاب مجدد آنان نیز بلامانع خواهد بود. رئیس هیات مدیره و مدیرعامل و اعضای هیات مدیره از بین اشخاص متعهد که دارای تحصیلات عالی بوده و در یکی از سازمانهای اداری کشوری یا بنگاههای صنعتی سابقه خدمت مدیریت داشته باشند منصوب خواهد شد.

موضوع و هدف شرکت، عبارت است از تاسیس و توسعه شبکه و تاسیسات مخابراتی در حوزه عملیاتی شرکت و نگهداری و بهره برداری از آن در قالب تحقق اهداف و برنامه های وزارت پست و تلگراف و تلفن و شرکت مخابرات ایران و انجام وظایف و اختیارات مقرر در قانون تاسیس شرکت مخابرات ایران در حوزه استان مرکزی و اجرای تکالیف شرکت مخابرات در مواردی که تفویض اختیار می شود.آن قسمت از فعالیت شرکت مخابرات ایران در بخش ارتباطات بین شهری و بین المللی اعم از تاسیس، توسعه، نگهداری و بهره برداری مراکز بین شهری    (اس .تی. دی) ایستگاههای ماهواره ای و مایکروویو و غیره و نیز متعلقات آن همچنان تحت مسئوولیت و کنترل شرکت مخابرات ایران است.

خــریــد ایــــن فـــایــــل

مطالب شابه مطلب فوق