آخرین مقالات

خانه » کارآموزی » دانلود کارورزی بررسی مدار برق سیستم مکش دستگاه اکسترو در کارخانه کیسه بافی خورجین گستر

دانلود کارورزی بررسی مدار برق سیستم مکش دستگاه اکسترو در کارخانه کیسه بافی خورجین گستر

فصل اول :مقدمه

فصل دوم: معرفی سازمان

تاریخچه …………………………….

موقعیت جغرافیایی …………………….

مأموریت …………………………….

کارگاه ……………………………..

فرآیند تولید سفارشی یا کارگاهی ………..

معرفی بخش‌های مختلف سازمان (بر مبنای ساختار)

تولیدات …………………………….

تجهیزات و ماشین آلات ………………….

مواد اولیه مصرفی …………………….

مشتریان محصولات ………………………

علامت مشخصه ………………………….

اصطلاحات فنی …………………………

فصل سوم :توصیف وضع موجود

فصل چهارم: سیستم مکش دستگاه الکسترودر

مشخصات کلی دستگاه اکسترودر ……………

طریقه‌ی ذوب شدن مواد ………………….

تغذیه دستگاه ………………………..

مشخصات مدار قدرت …………………….

عملکردها موتورهای مکش ………………..

منبع تغذیهDC مدار سیستم مکش ………….

اتوماسیون …………………………..

نحوه‌ی تنظیم چشمی‌های خازنی نرمال open …..

شیر برقی هوا جهت مکش …………………

سیستم حفاظتی مدار ……………………

علامت اختصاری سیستم مکش ……………….

فصل پنجم: نمونه‌هایی از نقشه برق دستگاه مکش

فصل ششم: نتایج و پیشنهادات

معرفی سیستم پیشنهادی …………………

بحث حفاظت صنعتی ……………………..

بحث انبارداری ……………………….

بازاریابی صنعتی و اهمیت آن در تولید ……

خلاصه نتایج  و یافته‌ها ………………..

فصل هفتم : پیوست و ضمائم

مقدمه :

هیچ ایده تازه‌ای به یکباره از هیچ به وجود نمی‌آید ایده‌های تازه مجموعه شرایط هستند که در آنها دیگر ایده‌ای قدیمی کاربردی ندارد.

ایران با دارا بودن استعدادهای بالقوه چه در نیروی انسانی و چه در زمینه ذخایر زیرزمینی از جمله داشتن ده درصد از ذخایر نفتی جهان وبزرگترین میادین گازی پس از روسیه یکی ازکشورهای قدرتمند منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود.

از طرفی امکانات طبیعی دیگر، جغرافیایی سیاسی ویژه امکانات اجرایی وسیع، امتیازاتی است که چشم انداز روشن و امید بخشی را برای سرمایه گذاری در این کشور ارائه می‌کند از جمله مناطق خاص تفرش که از  لحاظ آب و هوایی به دور از آلودگی‌های زیست محیطی و همچنین وجود فرهنگی غنی موجب شده است که سرمایه گذاران را از خارج شهر به طرف خود جلب نماید از جمله شرکت خورجین گستر که تولیدات آن در سطح کلان، گونی پلاستیکی‌ می‌باشد.

مواد اولیه آن از محصولات پتروشیمی است که مختصری در مورد این نعمت خدادادی توضیحاتی را به نظر خوانندگان عزیز می‌رسانیم.

پتروشیمی از دو کلمه پترو (نفت) و شیمی تشکیل شده است.

این نفت برای اولین بار در سال ۱۹۴۲ توسط عده‌ای از تولید کنندگان مواد شیمیایی به کار برده شد. امروز نقش کلیدی صنعت پتروشیمی در توسعه اقتصادی کشورهای مختلف جهان بر کسی پوشیده نیست و نیاز روز افزون جوامع بشری به محصولات تولیدی آن، توجه کشورهای مختلف را به ایجاد کارخانه‌های تولیدی و جلب سرمایه به سمت پتروشیمی معطوف داشته است. یکی از مهمترین ویژگی‌های صنعت پتروشیمی بر ارزش افزوده بسیار بالای آن است. بدین معنی که با تغییرات شیمیایی و فیزیکی بر روی هیدروکربورهای نفتی و گازی می‌توان ارزش محصول را به میزان ده تا پانزده برابر افزایش داد. از دیگر ویژگی‌‌های پتروشیمی، تنوع محصولات آن در تأمین مواد اولیه هزاران کارگاه و کارخانه صنایع پایین دستی می‌باشد که از نظر اشتغال زائی کسب درآمدهای ارزی و قطع وابستگی نقش بسیار مؤثری در اقتصاد کشور دارد.

از جمله طرح‌هایی بزرگی که در ایران به مرحله اجراء درآمده است می‌توان به پتروشیمی بندر امام خمینی (ره) اراک، اصفهان، تبریز، ارومیه، خراسان، DPA رازی، کربن اهواز، متانول شیراز، خارک اشاره کرد.

ارزش محصولات پتروشیمی هم اکنون بیش از ۵/۱ میلیارد دلار در سال است که پیش بینی می‌شود در پایان سال ۲۰۰۵ میلادی ۵/۷ میلیارد دلار برسد و انتظار می‌رود از این مبلغ حدود ۵ میلیارد دلار به خارج از کشور صادر شود. طرح استراتژیک توسعه تولیدات شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیش از ۳۰ پروژه مهم در ۱۵ سال آینده دستیابی به ۴۳ میلیون تن فرآورده مختلف پتروشیمی را محقق می‌سازد. به طور کلی پتروشیمی در ساخت موادی نظیر لاستیکها، پلاستیکها، شوینده‌ها، چسبها، رنگها، سموم و لیاف مصنوعی که هر کدام مواد اولیه صدها مواد دیگر هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد و ما در اینجا به بررسی شرکت خورجین گستر که به تولید گونی پلاستیکی از محصولات پتروشیمی می‌باشد می‌پردازیم.

اصولاً در کشور در حال توسعه‌ئی که افزایش و بهبود ظرفیت صنعتی را در رأس برنامه‌های بلند مدت خود قرار داده باشد، به زودی در می‌یابد که استاندارد کردن مشخصه‌ها و اندازه گیری و کنترل کیفیت محصولات یکی از اجزای اصلی برنامه‌های توسعه آن کشور می‌باشد. در بسیاری از این کشورها معمولاً محصولات تولید شده جهت مصرفی داخلی حتی با کیفیت پایین نیز به فروش رسانده می‌شود، زیرا اینگونه کشورها یا دارای بازار رقابتی هستند و یا اساساً فاقد آن می‌باشند. در چنین شرایطی بحث کیفیت صرفاً به صور شعار مطرح شده و از جایگاه واقعی خود برخوردار نمی‌باشد اما در صورت توجه به این واقعیت که رشد و شکوفایی اقتصادی در کشورهای مرهون توسعه صادرات آن کشور می‌باشد آنگاه صادرات به سادگی به اهمیت کاهش هزینه‌های تولیدی جهت رقابت در بازارهای منطقه‌ای یا جهانی پی می‌برد.

معرفی سازمان

شرکت خورجین گستر در سال ۱۳۷۵ در تهران تأسیس شد که مسئولین شرکت در هنگام تاسیس آقای وحید کبیری جباری به عنوان مدیر عامل فعالیت اولیه شرکت را آغاز و سپس تعداد سهام را افراد حقیقی واگذار نمودند و در حال حاضر دارای شش سهام دار اصلی بوده که سه نفر از اعضای آنها اعضای هیئت مدیره را تشکیل می‌دهند.

محمد باقر کبیری (مدیر عامل شرکت)

حمید کبیری (رئیس هیئت مدیره)

وحید کبیری ( به عنوان رئیس و عضو ثابت هیئت مدیره)

کلیه تصمیمات شرکت با حضور مدیر عامل و بقیه اعضاء گرفته می‌شود و در مورد انتخاب اعضاء هر دو سال یکبار جلساتی در شرکت تشکیل می‌گردد.

در ضمن کارخانه این شرکت که در شهر صنعتی شهرستان تفرش واقع می‌باشد در سال ۱۳۷۷ تاسیس شد و در اداره ثبت شرکتهای ایران با شماره ۱۲۳۷۶۹ به ثبت رسیده است.


تاریخچه

کارخانه خورجین گستر که از سال ۱۳۷۷ تاسیس شده است در حدود نه سال می‌باشد که به فعالیت خود در شهرستان تفرش ادامه می‌دهد و نظیر چنین کارخانه‌ای که به تولید نخ و کیسه پروپیل (p.p) مشغول می‌باشد در سطح کشور معدود می‌باشد و لذا دارای قدمت زیادی نبوده و امیدوار است که با مدیریت صحیح و حمایت بخشهای دولتی و همچنین مردم شهرستان بتوانند در جهت گسترش کارخانه و انبوه سازی تولیدات گامی مهم را بردارند.

کارخانه خورجین گستر در سال ۱۳۷۶ قطعه زمینی در ناحیه صنعتی تفرش از جهاد سازندگی شهرستان تحویل گرفت و عملیات ساخت و ساز آن آغاز گردید.

عملیات اجرایی حدود یکسال و نیم طول کشید و در نهایت در نیمه دوم سال ۱۳۷۷ ماشین آلات خریداری شده که بیشتر آنها از کشورهای اروپایی خریداری شده است به کشور وارد شده و در محل کارخانه نصب گردید. که به صورت رسمی فاز اول آن در دهه فجر سال ۱۳۷۷ مورد بهره برداری قرار گرفت. در هنگامی که استارت اولیه این شرکت زده می‌شود استاندار استان مرکزی، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین استان و شهرستان نیز حضور داشتند.

فاز دوم کارخانه در دهه فجرسال ۱۳۷۹ با حضور مسئولین محلی راه اندازی گردید و ظرفیت اسمی تولید کارخانه در سال ۶۲۵۰ تن می‌باشد که در حال حاضر تولید کارخانه سالانه ۶۰۰۰ تن می‌باشد و با حداقل ضایعات انجام می‌شود و هم اکنون که حدود نه سال از فعالیت شرکت می‌گذرد از معدود کارخانجات نظیر خود در سطح کشور می‌باشد که البته کارخانه‌ای مشابه در شهرستان فراهان نیز تاسیس شده است که در جهت گسترش این قبیل کارخانه‌ها گامی موثر بوده.

موقعیت جغرافیایی

محل دفتر مرکزی در تهران می‌باشد و محل کارخانه در استان شهرستان تفرش، ناحیه صنعتی شهدای تفرش که تقریبا در ۳ کیلومتری شهرستان واقع شده است و تا مرکز استان تقریبا ۸۵ کیلومتر فاصله دارد و این شهرستان دارای ارتفاع ۲۴۵۰ متر از سطح دریا بوده و در نتیجه دارای آب و هوای کاملاً کوهستانی می‌باشد.

مأموریت

در حال حاضر کارخانه هیچ نیرویی به عنوان مأمور به واحدهای دیگر ارسال نمی‌دارد و فقط صرفا جهت جابجایی کالای تولید شده دارای رانندگانی می‌باشد که کالاهای مذکور را به شهرستان‌های مختلف از جمله تهران، مشهد، کرمانشاه و … ارسال می‌داند

خــریــد ایــــن فـــایــــل

مطالب شابه مطلب فوق