آخرین مقالات

خانه » کارآموزی » دانلود گزارش کارآموزی معماری

دانلود گزارش کارآموزی معماری

مختصر توضیحات در مورد دانلود کارآموزی معماری

فصل اول : آشنایی کلی با مکان کارآموزی و قوانین مهم آن
برای گذراندن کارآموزی مکانی دولتی را انتخاب کرده ام که مربوط به رشته معماری هم می شود . یعنی شهرداری گرگان که در آن برای ساخت یک ساختمان مسکونی و یا با کاربری دیگر مجوز داده می شود .شهرداری مکانی پر رفت و آمد و پر دغدغه ای است . سر و کار زدن با ارباب رجوع و یا هر قشری از جامعه و رفتار درست با آنها بسیار مهم می باشد و کنترل کردن این فضاها بسیار مشکل می باشد به همین دلیل از بخش های مختلفی تشکیل شده است که هر بخش دارای کارمندهای خاص خودش است که د ارای تخصص و تجربه می باشند . در شهرداری فضاهایی از قبیل بخش شهرسازی و واحد عمران و بخش نوسازی و در آمد و دبیرخانه ، بانک ، اتاق معاونین و شهردار و غیره است
در این مکان باید برای برخورد درست با همکاران سنجیده تر رفتار کنیم . در شهرداری مسائلی قابل ذکر و مهم می باشد .
۱- برای واحدهای زیر ۷۵ متر مربع ۵/۱۲ متر مربع پارکینگ نیاز دارد
۲- برای دو واحد که تراز ۵۰ متر مربع پارکنیگ نیاز است
۳- برای واحدهای اداری به ازای هر ۱ متر مربع ۲۵ متر مربع پارکینگ نیاز دارد .
۴- برای واحد تجاری و باب به ازای هر باب ۲۵ متر تا ۵۰ متر مربع پارکینگ
برای واحد آموزشسی به ازای هر ۱ متر مربع متر مربع پارکینگ نیاز است .
برای واحدهایی در سایت اداری به ازای هر ۱۵ متر مربع ۲۵ مترمربع نیاز هستند .
برای واحدهای فرماتی به ازای هر ۱ متر مربع ۵/۳۷ متر مربع پارکنیگ مورد قبول است .
و در اجرای طراحی و اجرای آسانسور برای ساختمانهای ۴ طبقه و به بالا الزامی می باشد در معابر بالای ۲ متر پنجره ساختمانها می بایستی دو جداره اجرا شود .
حداقل ارتفاع تجاری ۳ متر می باشد .
در تجاری سطح معابر ۱۲ الی ۱۶ متر یک باب واحد تجاری و از ۱۶ متر به بالا در واحد تجاری تا سقف ۲۵% سطح اشغال و حداکثر ۵۰ متر مربع مجاز است .
در جانمایی کلیه پلاکها رعایت ۲/۱ متر از پلاک ثبتی الزامی است ضمنا به منظور حفظ فاصله از پلاک ثبتی در سطوج نورگیرالزامی است .
رعایت حداقل ۶ متر از پلاک ثبتی در مجتمع های بلند مرتبه سازه ای و ۷ طبقه به بالا الزامی می باشد .
ارتفاع کنسول در معابر عمومی حداقل ۵/۴ متر می باشد .
سطح اشغال زیرزمین حداکثر ۸۰% عرصه در تمام کاربریها بلامانع است .
از همه مهمتر کاربریهای ساختمان مورد بررسی می باشد .
کاربریها یعنی ساختمان های مورد استفاده چه قشری می شود . مسکونی ، اداری ، آموزشی ، خدماتی ، فضای سبز ، بهداشتی و…
کاربری اداری : به سه قسمت که شامل کاربری اداری محله، ناحیه و مرکز شهر تقسیم می شود . تراکم ساختن در سه مورد فوق به ترتیب ۲۰۰% ، ۲۲۰% و ۲۴۰% تعداد طبقات به ترتیب ۶ ،۸ و ۱۰ و سطح اشغال به ترتیب ۴۵% ، ۴۰% و ۲۵% پیشنهاد شده است.
در اراضی شیب دار ارائه نقشه های دیوار محافظ و اجرای دیوار اجباری است . رعایت ضوابط ساخت مندرج در آیین نامه ۲۸۰۰ا لزامی است .
حداقل درز انقطاع در تراز هر طبقه برابر یک صدم ارتفاع آن تراز می باشد . معافیت تامین پارکنیگ برای واحدهای کوچک حداکثر تا دو واحد می باشد و علاوه بر آن می بایست پارکنیگ مورد نیاز تامین گردد

طرح تفصیلی شهرداری گرگان :
( مقیاس ۲۰۰۰/۱ کل سطح شهر گرگان با کاربری های مختلف)
مسکونی تراکم کم ، مسکونی تراکم متوسط ،مسکونی تراکم ویژه نهارخوران ، مسکونی تراکم قدیم ، آموزشی ، محور تجاری، مسکونی کارگاهی ، خدمات شهری ، خدمات حمل ونقل ، مسکونی آموزشی .
صنایع گردشگری، فضای سبز حریم ، فضای سبز عمومی ، اداری ،ورزشی ، درمانی ، بهداشت درمانی ، جهانگردی ، پذیرایی ، مذهبی.
در طرح تفصیلی به صورت نقشه مشخص شده به رنگهای مختلف و بافت قدیم و بافت جدید شهر را مشخص می کند و کاربری متن مورد بررسی را نمایش می دهد . در طرح تفصیلی شهر چگونگی کاربری هر ساختمان و تغییرات کاربری ها را بررسی می کنند و جریمه های لازم برای هر منطقه با کاربری معلوم شده را مشخص می نماید .
در خیابانهای با عرض بیش از ۲۰ متر در صورتیکه احداث ساختمان غیرمسکونی باشد ، درمانی ،آموزشی ، ورزشی و تجمع های تجاری فرهنگی ، مذهبی ، جهانگردی پذیرایی مد نظر باشد . عقب نشینی حداقل ۵ متر از بر خیابان الزامی است و در ساختمان دولتی و اداری به ترتیب در معابر بالای ۲۰ متر و ۱۰ متر ودر معابر کمتر از ۲۰ متر ۶ متر عقب نشینی از برخیابان می باشد .

برای دانلود این پروژه بر روی “خرید این فایل “ کلیک نمایید

خــریــد ایــــن فـــایــــل

مطالب شابه مطلب فوق